Usuwanie makijażu permanentnego - czym?
Usuwanie makijażu permanentnego to usługa, która bardzo często przywraca kobietom naturalny wygląd w przypadku nietrafionej decyzji lub konieczności usunięcia fatalnych efektów pracy niedoświadczonych linergistek. Z naszego doświadczenia oraz rozmów z wieloma koleżankami z branży wynika, że niedokładny lub przerysowany makijaż trwały często bywa powodem frustracji i złego samopoczucia. W związku z tym zabiegi usuwania makijażu permanentnego cieszą się niemal tak samo dużym zainteresowaniem, jak usługa jego wykonania.
CO NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ?
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że sposób usunięcia lub korekty makijażu permanentnego jest za każdym razem dobierany indywidualnie podczas konsultacji lub ewentualnie na podstawie przesłanych zdjęć. Aby wybrać konkretną metodę i technikę należy wziąć pod uwagę:
Dopiero szczegółowa analiza pozwala wybrać optymalną metodę i podjąć właściwą decyzję, która zapewni pożądane efekty i do minimum ograniczy ryzyko ewentualnych skutków niepożądanych.
PREPARAT CZY LASER?
Za każdą z dwóch stosowanych metod przemawiają konkretne argumenty. Postaramy się przedstawić główne cechy obydwu sposobów usuwania makijażu permanentnego, wskazując zasady ich działania, wskazania i przeciwwskazania.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do usuwania makijażu permanentnego, dlatego, dokonując wyboru, warto pamiętać o sprawdzeniu opinii innych linergistek, certyfikatów, atestów oraz informacji o skuteczności potwierdzonej w testach klinicznych. To bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo, standard wykonania usługi oraz wiarygodność salonu.
W naszym sklepie dostępny jest preparat do usuwania makijażu permanentnego A+ Ocean Removal, który rozjaśnia i częściowo usuwa barwnik już po pierwszej aplikacji.
W celu usunięcia makijażu permanentnego preparat wprowadzany jest w górne warstwy naskórka, gdzie absorbowany jest przez pigmentowane komórki naskórka. Wskutek działania preparatu następuje zmiękczenie barwnika, który stopniowo się kumuluje i wydostaje wraz z preparatem na powierzchnię skóry w postaci strupków. Co bardzo istotne, wprowadzany preparat rozpoczyna kompleksowy proces regeneracji. Miejsce po usuniętym trwałym makijażu należy pielęgnować za pomocą specjalnego kremu ochronnego.
Wszystko zależy od wielkości makijażu permanentnego, kolorystyki oraz głębokości zaaplikowanych wcześniej pigmentów. Przyjmuje się jednak, że usunięcie makijażu permanentnego za pomocą preparatu wymaga 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie co najmniej 4-8 tygodni. Efekty depigmentacji zależą w znacznej mierze od wykonania pierwotnego zabiegu, głębokości aplikacji barwnika oraz jakości wykorzystanego pigmentu.
Zabieg usuwania makijażu permanentnego za pomocą atestowanych preparatów wysokiej jakości przez doświadczone linergistki wyróżniają się wysoką skutecznością, komfortem oraz niskim ryzykiem powstawania blizn.
Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera to bardzo skuteczna metoda, która wymaga od linergistki dużego doświadczenia i wielkiej precyzji. Podobnie jak w przypadku preparatów należy wybierać sprawdzone urządzenia, które gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Mówiąc w dużym uproszczeniu, laser rozprasza barwnik na małe cząsteczki. Mówiąc bardziej szczegółowo, energia światła laserowego, emitowanego przez głowicę, zostaje pochłonięta przez pigment tworzący makijaż. Impuls trwający nanosekundy i skoncentrowana energia rozbija barwnik na drobne cząsteczki, skutecznie go usuwając spod powierzchni skóry. Po wykonanym zabiegu przez kilka tygodni trwa proces neutralizacji barwnika, a makrofagi usuwają pigmentowane obszary poprzez stymulację w pełni naturalnych procesów immunologicznych.
Usuwanie makijażu permanentnego laserem wykonuje się w serii kilku zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Każdy kolejny zabieg rozjaśnia makijaż, aż do momentu uzyskania czystej powierzchni skóry. Liczba wykonanych/zalecanych zabiegów zależy przede wszystkim od trzech czynników:
Odpowiedź jest jednoznaczna - można, jednak należy pamiętać o ryzyku uszkodzenia gałki ocznej. W związku z tym, usuwając kreski górne i dolne, stosuje się tytanowe osłonki, które zabezpieczają oko przed działaniem lasera. Co więcej, dobre gabinety wymagają zaświadczenia od okulisty, które stwierdza, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz, że rogówka oka jest zdrowa.
Zabiegi usuwania makijażu permanentnego laserem wykazały w testach bardzo wysoką skuteczność, która znalazła odzwierciedlenie w opiniach linergistek oraz Klientek. Warto jednak pamiętać, że rezultaty oraz tempo postępowania efektów zależy od indywidualnej reakcji organizmu na światło lasera.
Warto pamiętać, że po wykonanym zabiegu należy przekazać Klientkom wskazówki dot. prawidłowej pielęgnacji, która zapobiega ewentualnym skutkom niepożądanym. Najważniejsze zalecenia to: