Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera
Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego brwi, oczu czy ust, warto udać się do sprawdzonego i zaufanego gabinetu. To właśnie tam otrzymasz pomoc i będziesz mogła skorzystać z usług linergistek, które doskonale znają się na swojej pracy oraz mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Niestety trafiłaś w niewłaściwe ręce, przez co efekt mikropigmentacji nie jest dla Ciebie zadowalający? Jeśli w grę nie wchodzi korekta, to najlepszym wyjściem jest usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera. Podpowiadamy, kiedy je wykonać, jakie są przeciwwskazania i dlaczego warto się na nie zdecydować.
Skorzystanie z możliwości usunięcia makijażu permanentnego przy pomocy lasera jest polecane przede wszystkim osobom, które chcą pozbyć się źle wykonanej stylizacji. Powodów niezadowalających efektów może być wiele. Najczęściej są to między innymi błędy techniczne popełnione przez niedoświadczoną linergistkę w trakcie zabiegu oraz nieodpowiednie dopasowanie kształtu czy koloru mikropigmentacji. Tzw. przerysowany makijaż permanentny brwi, ust czy oczu bardzo często może być poddany korekcie, jednak w trudniejszych przypadkach zaleca się jego całkowite usunięcie. Wykorzystanie lasera sprawdzi się również w momencie, gdy zmieniłaś zdanie co do np. stylu czy kształtu wykonanego makijażu permanentnego lub inne metody usuwania mikropigmentacji nie okazały się nieskuteczne.
Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera pozwala na zapewnienie bardzo wysokiej precyzji zabiegu. Przed rozpoczęciem linergistka indywidualnie dopasowuje długość fali urządzenia, dzięki czemu można osiągnąć satysfakcjonujące efekty. I to bez specjalnych przygotowań! Co więcej, profesjonalny sprzęt zapewnia widoczne rozjaśnienie pigmentu już po pierwszym zabiegu, a do całkowitego usunięcia makijażu permanentnego przy pomocy laserem potrzeba od 2 do 6 sesji. Bez znaczenia jest kolor mikropigmentacji – urządzenie bez problemu poradzi sobie z każdym kolorem. Nie bez znaczenia jest także krótki czas trwania samego zabiegu, niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, a także brak jakiegokolwiek oddziaływania na skórę, która nie została pokryta pigmentem. Po całkowitym usunięciu makijażu permanentnego laserem jest ona gładka oraz bez blizn i przebarwień, a Ty na nowo odzyskujesz pewność siebie.
Przeczytaj również: Korekta makijażu permanentnego – po co, kiedy, za ile?
Na samym początku należy wspomnieć, że makijażu permanentnego nie usuwa się kilka tygodni po zabiegu. Potrzeba przynajmniej 6 miesięcy, aby dać skórze czas na regenerację i dopiero wtedy przystąpić do pierwszej sesji. Jednak to tylko jedno z wielu przeciwwskazań do usunięcia mikropigmentacji przy pomocy lasera. Nie można przeprowadzić go także w przypadku nadwrażliwości na światło, przyjmowania leków fotouczulających, świeżych blizn, zaawansowanych chorób autoimmunologicznych, problemów zdrowotnych z wątrobą i trzustką, chorób dermatologicznych, półpaśca oraz infekcji wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Dodatkowo zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz w trakcie menstruacji.
Czynników, które mają bezpośredni wpływ na liczbę sesji niezbędnych do usunięcia makijażu permanentnego przy pomocy lasera, jest kilka. Do najważniejszych z nich zaliczamy przede wszystkim: głębokość mikropigmentacji i jakość użytego barwnika. Nie bez znaczenia jest również indywidualna reakcja skóry na działanie lasera – każda z nas jest inna, a tym samym u niektórych cera jest bardziej podatna na działanie urządzenia. Bez względu na wspomniane czynniki możesz mieć pewność, że profesjonalny sprzęt poradzi sobie z usunięciem brwi i ust w ciągu 3-6 zabiegów. W przypadku kresek potrzeba 1-4 sesji. Przed rozpoczęciem usuwania mikropigmentacji zawsze odbywają się konsultacje, w trakcie których dowiesz się, jak działa sam laser i jakie są przeciwwskazania oraz otrzymasz kompletny zestaw informacji na temat pielęgnacji po każdym zabiegu.