Kwas hialuronowy a makijaż permanentny ust
W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej i salonach makijażu permanentnego możesz wykonać wypełnienie ust tzw. wypełniaczami lub mikropigmentację, której efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy, zapewniając subtelne podkreślenie warg. Jakie są różnice między wypełnianiem kwasem hialuronowym a makijażem permanentnym ust i co warto wiedzieć o zabiegach? W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Na samym początku warto zaznaczyć, że błędnie przyjęło się, że do wypełnienia ust wykorzystuje się botoks. Jest to nieprawda! Substancja ta jest wykorzystywana do redukcji zmarszczek na czole i w okolicy oczu tzw. kurzych łapek a na ustach stosuje się kwas hialuronowy. Zabieg powiększania to doskonały sposób na poradzenie sobie z problemem wąskich i małych warg, które bardzo często mogą powodować kompleksy i obniżać samoocenę. Metoda ta jest polecana wszystkim kobietom, bez względu na ich wiek, a uzyskany efekt powiększenia wargi dolnej lub/i górnej, dodania im objętości i korekty asymetrii utrzymuje się od 6 do nawet 12 miesięcy. Jaka w takim razie jest różnica między wypełnieniem kwasem hialuronowym a makijażem permanentnym ust? Ten drugi służy przede wszystkim do podkreślenia ich kształtu i koloru, jednocześnie delikatnie maskując drobne niedoskonałości czy blizny.
Przeczytaj także: Makijaż permanentny ust - oczekiwania a możliwości techniczne
Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu w czerwień wargową odpowiednio dobranego, profesjonalnego i certyfikowanego pigmentu. Oczywiście jego odcień jest dopasowywany indywidualnie. Doświadczona linergistka zaproponuje barwnik idealnie współgrający z Twoimi ustami, dzięki czemu uzyskany efekt będzie naturalny. Można zdecydować się zarówno na zarysowanie konturu, jak i wypełnienie kolorem lub pokrycie warg lśniącym wykończeniem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chciałabyś uzyskać. Jedno jest pewne – odwiedzając renomowany gabinet makijażu permanentnego, nie musisz się obawiać o nienaturalne podkreślenie warg. Co więcej, aby zadbać o Twój komfort, w trakcie mikropigmentacji wykorzystuje się znieczulenie w kremie i żelu.
Powodów, dla których kobiety i coraz częściej również mężczyźni korzystają z usług profesjonalnych linergistek, jest wiele. Jednym z nich są kompleksy związane ze zbyt małymi i wąskimi ustami czy rozmazującym się z wiekiem konturemi. Podobnie jest w przypadku wyblakłego odcienia warg oraz widocznych zniekształceń i blizn w ich okolicach. Zabieg mikropigmentacji ust to doskonały sposób na odzyskanie pewności siebie i jednoczesną oszczędność czasu – dzięki makijażowi permanentnemu usta zawsze będą świeże i z delikatnym kolorem. Do odwiedzenia profesjonalnych gabinetów zachęca się także osoby, które, choć mają uczulenie na standardowe kosmetyki kolorowe, to nie chcą rezygnować z codziennego make-upu.
Jeśli chcesz powiększyć usta i wykonać makijaż permanentny ust, pamiętaj aby najpierw poddać się mikropigmentacji a dopiero po całkowitym zagojeniu możesz je powiększyć. Jeśli natomiast już je powiększyłaś odczekaj minimum 3 miesiące, choć najlepiej by było 6 miesięcy zanim zrobisz makijaż trwały.
Przecztaj także: Dla kogo makijaż permanentny ust i jak uzyskać najlepsze jego efekty?