Kurs makijażu permanentnego – jakie szkolenie wybrać?
Kursy makijażu permanentnego są coraz bardziej popularne w ofercie szkoleń kosmetycznych. Koszt szkoleń jest stosunkowo wysoki, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami na temat szkół i trenerów. Wiarygodnych referencji można szukać wśród profesjonalnych linergistek. Podkreślają one, że w wartościowym kursie istotna jest przewaga praktyki nad teorią, duża liczba ćwiczeń, doświadczenie i zdolności trenera oraz czas, jaki może on poświęcić każdej uczestniczce. Specjalistki coraz częściej korzystają z kursów indywidualnych, gdzie czas i wsparcie trenera jest skoncentrowane wyłącznie na nich.
INDYWIDUALNE CZY GRUPOWE? Opinii na temat kursów makijażu permanentnego najlepiej szukać w środowisku linergistek, m.in. na dedykowanych forach internetowych. Praktyczne spojrzenie specjalistek jest nieocenioną pomocą podczas wybierania najlepszego szkolenia. Absolwentki, które zdążyły już wdrożyć zdobytą wiedzę we własnym gabinecie podkreślają, że dobre szkolenie przekłada się na prawdziwe umiejętności, rozwój zawodowy, nowe argumenty promocyjne oraz... szybki zwrot inwestycji.
PO CZYM POZNAĆ NAPRAWDĘ DOBRY KURS?
Jakie kryteria powinny mieć decydujące znaczenie dla osoby, która zamierza zainwestować w kurs makijażu permanentnego? Lista jest bardzo konkretna. Po pierwsze: niezależne opinie oraz wiarygodne rekomendacje - w przypadku ich braku warto poprosić o przesłanie referencji. Po drugie: zapoznanie się z certyfikatami oraz doświadczeniem trenera - to jego kompetencje, umiejętności praktyczne i zdolności dydaktyczne mają zasadnicze znaczenie dla przyswajania nowej wiedzy. Po trzecie: dokładna weryfikacja programu szkolenia - nie warto kupować kota w worku podejmując decyzje tylko na podstawie reklam. Warto także sprawdzić, czy:
(TWÓJ) CZAS TO (TWÓJ) PIENIĄDZ
Uczestniczki szkoleń z makijażu permanentnego, które zdecydowały się na kursy grupowe rzadko polecają taką formę nauki. Ponad 70% kursantek przyznaje, że szkolenie opierało się wyłącznie na teorii. Zaniedbanie strony praktycznej powoduje konieczność dokupienia dodatkowych godzin doszkalających, co przekłada się na znacznie większe koszty.
NIEWIELKA LICZBA MODELEK
Częstą wadą szkoleń grupowych jest możliwość przećwiczenia danego makijażu wyłącznie na jednej modelce. Co więcej w dużej grupie łatwo także o wyrobienie negatywnych nawyków - brak stałej kontroli trenera sprzyja wyrobieniu odruchów wygodnych, a niekoniecznie poprawnych.
ORGANIZACJA SZKOLENIA
Linergistki biorące udział w wieloosobowym szkoleniu na forach internetowych często narzekają na brak dobrej organizacji i niewystarczające zainteresowanie uczestnikiem. Nawet jeśli zajęcia prowadzi profesjonalna trenerka, ciężko jest wyszkolić dobrze kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. Szczególnie, że każda posiada indywidualne doświadczenia, umiejętności, ale i braki czy mankamenty.
PRZEWAGA PRAWDZIWEJ NAUKI NAD TEORETYCZNYM WYKŁADEM
Osoby, które wzięły udział w kursie chętnie dzielą się doświadczeniem na temat szkoleń na specjalistycznych forach internetowych. Według badań, osiem na dziesięć wypowiadających się specjalistek preferuje szkolenia indywidualne zamiast wieloosobowych. Dlaczego? Argumentów jest sporo. Do głównych zalet spersonalizowanych kursów makijażu trwałego należą:
Dowiedz się więcej o indywidualnych szkoleniach z makijażu permanentnego.
KURS MUSI SIĘ OPŁACAĆ
KURS GRUPOWY
Kurs grupowy makijażu trwałego może wydawać się oszczędnością. Jednakże w praktyce sporo forumowiczek podkreśla konieczność zainwestowania w dodatkowe godziny doszkalające. W dziesiątkach opinii widać powtarzające się zarzuty, do których należą przede wszystkim brak czasu, niedobór ćwiczeń praktycznych oraz brak dostatecznego wsparcia merytorycznego ze strony trenerów. Po przeprowadzonych analizach okazuje się, że uśredniona cena za udział w grupowym szkoleniu makijażu permanentnego waha się od 1000 do 3000 zł.
KURS INDYWIDUALNY
Tym samym nieco większy koszt szkolenia z makijażu permanentnego w trybie indywidualnym jest naprawdę dobrą inwestycją. Linergistki wyszkolone na takich zajęciach wskazują, iż po uzyskaniu certyfikatu nie potrzebują się już doszkalać. Ewentualne wątpliwości rozwiewają na merytorycznych konsultacjach, które są uwzględnione w cenie kursu. W zależności od wymiaru godzinowego kursu oraz zakresu jego programu koszt kursu oscyluje w granicach: 6000 zł.