Błędy w makijażu permanentnym ust
Przerysowane i nienaturalnie powiększone wargi, kształt, który zamiast podkreślać urodę, kompletnie do niej nie pasuje, oraz źle dobrany kolor to dopiero początek długiej listy błędów w makijażu permanentnym ust. I to właśnie je bierzemy dziś pod lupę, sprawdzając, jakie pomyłki najczęściej zdarzają się linergistkom i jakie mogą być ich skutki. Zdjecia z internetu ale z info pod zdjeciem skad zdjecie
Podstawowym błędem w makijażu permanentnym ust jest nieprawidłowe dobranie ich kształtu. Igła w rękach doświadczonej linergistki może nie tylko dodać wargom soczystości i pokryć je pięknym pigmentem, ale także delikatnie skorygować ewentualne asymetrie czy po prostu ogólnie poprawić kształt ust. Sztuczne pokrywanie barwnikiem skóry poza czerwienią wargową czy nadawanie wargom ostrego, przerysowanego obrysu zdecydowanie nie wchodzi w grę. Zamiast tego należy wykonać makijaż permanentny w taki sposób, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Jeśli Klientce zależy na widocznym powiększeniu, to o wiele lepszym wyborem będzie wypełnienie ust kwasem hialuronowym.
Przeczytaj również: Makijaż permanentny ust - oczekiwania a możliwości techniczne
Kolejnym błędem w makijażu permanentnym ust jest niewłaściwie dobrany kolor. Wiele początkujących i niedoświadczonych linergistek zapomina, że mikropigmentacja ma podkreślać atuty urody kobiety i powinna ocieplać czerwień wargową. Właśnie dlatego nie ma tu miejsca na eksperymenty i szaleństwa, na przykład w kwestii doboru odcienia „na oko”, który po wygojeniu jest zbyt zimny. Przystępując do zabiegu, profesjonalistka musi znać podstawowe zasady dotyczące barw – tylko w ten sposób może zagwarantować Klientce piękny i naturalny efekt, który będzie również trwały.
Przeczytaj również: Dlaczego makijaż permanentny zmienił kolor?
Nienaturalnie powiększone wargi? To właśnie jeden z najczęstszych błędów w makijażu permanentnym ust, który potrafi całkowicie zrujnować efekt mikropigmentacji i mieć przykre skutki dla Klientki. Wprowadzenie pigmentu poza linią czerwieni wargowej, ze względu na zupełnie inny rodzaj podłoża, to prosty sposób na zafundowanie kobietom nieestetycznego, sztucznego i mającego mocniejszy kolor konturu. Wyjątkiem jest chęć wyrównania asymetrii czy próba rekonstrukcji i odbudowy ust, które należy jednak wykonywać wyłącznie u doświadczonej linergistki!
Mówiąc o błędach w makijażu permanentnym ust, należy koniecznie wspomnieć o nieprawidłowej technice wykonywania zabiegu. Jednym z problemów jest niewłaściwy kąt prowadzenia igły. Jest to najczęściej spotykane u początkujących linergistek, które nie mają jeszcze dużej wprawy w pigmentacji tak delikatnej powierzchni jak wargi. Upewniając się, że igła jest ustawiona w odpowiedniej pozycji, można skrócić czas wykonywania makijażu permanentnego, zadbać o komfort Klientki oraz mieć pewność, że w czerwień wargową została wprowadzona optymalna ilość barwnika.
Czy równie ważna jest głębokość wprowadzenia igły? Oczywiście, że tak! I to właśnie kolejny błąd, który można zauważyć w makijażu permanentnym ust wykonywanym przez niedoświadczone linergistki. Przystępując do mikropigmentacji, należy pamiętać, że wargi znacząco różnią się od pozostałych partii twarzy – są delikatniejsze, mocniej ukrwione, a tym samym bardziej narażone na ból. Ciężka, agresywna i zbyt głęboka praca może prowadzić nie tylko do problemów z absorpcją pigmentu i konieczności wykonania korekty, ale także do uszkodzenia naczyń krwionośnych czy nawet wystąpienia ich martwicy. I to właśnie ona jest uznawana za najgorsze powikłanie w makijażu permanentnym ust.
Co kryje się pod tym tajemniczym stwierdzeniem? W tej kategorii możemy tak właściwie wyróżnić dwa częste błędy w makijażu permanentnym ust: nieprawidłowe napięcie warg w trakcie zabiegu oraz za mokrą powierzchnię. W pierwszym przypadku mowa o agresywnym napinaniu, które jest najprostszym sposobem na wystąpienie mikrourazów i zafundowanie bólu Klientce. Z kolei nadmierna wilgotność obszaru poddawanego mikropigmentacji powoduje problemy z prawidłowym wnikaniem barwnika w skórę, a nawet usuwanie tego, który jeszcze nie zdążył się osadzić. Zamiast nieustannego moczenia i przemywania ust, o wiele lepiej sprawdzi się praca na sucho, która nie tylko zapewni o wiele lepsze efekty, ale także pozwoli skrócić czas zabiegu.
Na tym lista najczęściej popełnianych błędów w makijażu permanentnym ust się nie kończy. Zaliczamy do nich również:
Błędy w makijażu permanentnym ust są naprawdę łatwe do uniknięcia. Wystarczy, że wybierzesz salon, w którym pracują doświadczone linergistki. Profesjonalistki w swoim fachu nie tylko ochronią Cię przed źle dobranym kształtem i kolorem ust, ale także zadbają o to, aby sam zabieg został wykonany właściwie i z zachowaniem Twojego maksymalnego komfortu. Umawiając się na makijaż permanentny do sprawdzonego i zaufanego gabinetu, oszczędzisz sobie i nerwów, i pieniędzy, które musiałabyś wydać na korektę lub usunięcie pigmentu.
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...