Zabieg makijażu permanentnego brwi w trakcie

Co jest przyczyną wzrostu popularności makijażu permanentnego?

Branża kosmetyczna nieustannie się rozwija, a kanony piękna zmieniają wraz z upływem czasu. Aby codziennie poprawić swój wygląd, sięgamy po dziesiątki różnorodnych produktów i następnie spędzamy zdecydowanie za dużo czasu przed lustrem. Na szczęście z pomocą przychodzi mikropigmentacja wykonywana przez doświadczone linergistki, dzięki któremu piękno jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Co jest przyczyną wzrostu popularności makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny jest dla wszystkich!

Mikropgimentacja już dawno przestała być usługą luksusowa. Obecnie mogą sobie na nią pozwolić nie tylko zamożne kobiety, ale także pozostałe Klientki. Powodem jest coraz niższa cena, która w połączeniu z efektem utrzymującym się nawet do 12 miesięcy gwarantuje, że makijaż permanentny będzie po prostu inwestycją w Twoje piękno, poczucie pewności siebie, atrakcyjność i wygodę. Co więcej, mikropigmentacja jest również doskonałym rozwiązaniem dla pań, które mają silną wadę wzroku lub nie mogą na co dzień się malować, np. ze względu na podrażnienia czy alergie. Przyczyną wzrostu popularności makijażu permanentnego jest również możliwość np. rekonstrukcji brwi w przypadku osób, które straciły je ze względu na przebytą chorobę. A to wszystko przy zapewnieniu bezpieczeństwa – w trakcie mikropigmentacji wykorzystuje się wyłącznie certyfikowane i sprawdzone barwniki, a sam zabieg odbywa się przy zadbaniu o higienę i sterylność.

Realna oszczędność czasu

Wraz z wiekiem może się wydawać, że mamy coraz mniej czasu. Obowiązki zawodowe, rodzina i pasje sprawiają, że każda wolna minuta jest dosłownie na wagę złota. Dlaczego masz ją tracić na wykonanie make-upu, gdy możesz zdecydować się na mikropigmentację? Realna oszczędność czasu to jedna z najważniejszych przyczyn wzrostu popularności makijażu permanentnego, która idzie w parze z wygodą. Zamiast spędzać czas przed lustrem i na demakijażu możesz budzić się każdego dnia z perfekcyjnie podkreślonymi oczami, brwiami czy ustami. I to bez względu na sytuację – mikropgimentacja jest odporna na wodę, dlatego bez obaw możesz się kąpać w basenie, czy w oceanie na egzotycznych wakacjach. Równie doskonale radzi sobie z potem w trakcie ćwiczeń, dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiała poprawiać rozmazanego makijażu.

Makijaż permanentny wcale nie jest na stałe

Do niedawna uważano, że makijaż permanentny to wyłącznie tatuaż na skórze, który zostaje z nami tak naprawdę do końca życia. Czasy się na szczęście zmieniły, a w branży kosmetycznej pojawiły się profesjonalne linergistki, które mogą zaproponować Ci coś o wiele lepszego. Mikropigmentacja oczu, brwi czy ust zapewnia efekt utrzymujący się do około roku. Po upływie 10-12 miesięcy należy umówić się na odświeżenie. Oznacza to, że nie zostajesz z makijażem na zawsze, a co roku możesz np. zdecydować się na podkreślenie łuku brwiowego inną metodą lub nadanie wargom subtelniejszego czy mocniejszego koloru. I to wszystko bez przerysowania i ciężkości, które towarzyszyły tatuażom. Makijaż permanentny zapewnia naturalny, elegancki i perfekcyjnie podkreślający Twoją urodę efekt.

Przeczytaj również: Czy makijaż permanentny jest na zawsze?

Korekta i usuwanie makijażu permanentnego

W przypadku wspomnianych wcześniej tatuaży, które zastępowały prawdziwe brwi, nieudana sesja oznaczała dwie możliwości – możesz zdecydować się na kosztowne i długie usuwanie laserem, które może nie poradzić sobie z czarnym tuszem, lub pogodzić się z tym, że uzyskany efekt był daleki od tego, którego oczekiwałaś. Z kolei makijaż permanentny można poddać korekcie! Oczywiście, wykonanie go w zaufanym gabinecie z doświadczonymi specjalistkami z pewnością Cię przed tym uchroni, jednak w pozostałych sytuacjach naprawa błędu technicznego linergistki nie jest aż tak trudna. Korektę wykonuje się np. poprzez przykrycie starej mikropigmentacji nową lub wprowadzenie kosmetycznych poprawek. W trudniejszych przypadkach konieczne jest usunięcie pigmentu, jednak można to zrobić skutecznie albo laserem, albo przy pomocy specjalnych preparatów.

Zapoznaj się z ofertą korekty oraz usuwania makijażu permanentnego w NEWLOOK's.

Przeczytaj także: