Co warto wiedzieć przed zabiegiem makijażu permanentnego
Warunkiem wykonania zabiegu makijażu permanentnego jest dobry stan zdrowia i odpowiednia profilaktyka. Zadbaj zatem świadomie o optymalne przygotowanie Twojej twarzy. Oto kilka, niewymagających dużego wysiłku, żelaznych zasad, o których powinnaś pamiętać przed zabiegiem.
Na tydzień przed zabiegiem nie reguluj brwi. Pozwoli to na dobór optymalnej barwy i zaznaczenie jak najbardziej naturalnego łuku. Wcześniej też zadbaj o skórę brwi. Odpowiednio nawilżaj, jeśli jest przesuszona. Tłustą oczyść. Nierówności wokół brwi zniweluj peelingiem chemicznym bądź mikrodermabrazją. Wykonaj je jednak nie krócej niż na dwa tygodnie przed makijażem trwałym. Na 2 miesiące przed odstaw odżywki na porost i zagęszczenie włosków na brwiach. Odpowiednio przygotowana skóra z pewnością odwdzięczy się dłużej utrzymując makijaż. Dlatego zadbaj o nią wcześniej.
Najważniejszą rzeczą jaka jest niezbędna aby wykonać makijaż permanentny ust to przyjmowanie leku przeciw opryszczce (do nabycia w aptece na receptę lub bez), należy go stosować na 3 dni przed planowaną mikropigmentacją. Pamiętaj, że wirus opryszczki może uniemożliwić wykonanie zabiegu lub uszkodzić już wykonany makijaż. Dodatkowo zadbaj też o odpowiednie nawilżenie ust, by ułatwić pigmentację. Słaba kondycja ust zaburza prawidłowe wchłanianie barwnika i skraca trwałość pożądanego efektu. Na 4-5 dni przed zabiegiem możesz wykonać delikatny peeling, choć nie jest to obowiązkowe. Najważniejsze, by usta nie były spierzchnięte.
Na dwa miesiące przed mikropigmentacją oczu nie stosuj odżywek na porost rzęs. Tuż przed zabiegiem usuń wszelkiego typu sztuczne rzęsy. Po miesiącu, po pełnym wygojeniu oka możesz spokojnie do nich wrócić. Na zabieg postaraj się przyjść wypoczęta. Skóra jest wtedy elastyczniejsza i lepiej „współpracuje”. Jeśli wiesz, że niekomfortowo czujesz się bez pomalowanych rzęs, tydzień wcześniej pomyśl o hennie. Przez pierwsze dni po zabiegu tusz do rzęs nie jest wskazany. Do henny będziesz mogła powrócić po miesiącu.
Zabieg jest w pełni bezpieczny, gdy poprzedzony jest rzetelnym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia. W określonych wypadkach wymaga konsultacji medycznej i zgody lekarza. Przygotować do niego musisz się zgodnie z zaleceniami, by ryzyko wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych skutków było minimalne. Wykonaj go w renomowanym salonie, pod okiem specjalisty, by mieć pewność, że wszelkie standardy higieny będą zachowane. Więcej o przeciwskazaniach do mikropigmentacji w artykule: przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego.
Efekt końcowy mikropigmentacji, to co na kilka - kilkanaście miesięcy będzie na twojej twarzy zależy w dużej mierze od umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg, ale nie mniej od metabolizmu, reakcji organizmu i jego biochemii, rodzaju skóry, przyjmowanych leków, wieku, stanu zdrowia, ekspozycji na słońce, a także stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Nie bez znaczenia pozostaje też jakość barwników, a nawet ilość zastosowanego pigmentu. Wiele różnorodnych zmiennych wpływa na ostateczny wygląd makijażu permanentnego i jest mocno indywidualną kwestią. Więcej o zaleceniach pozabiegowych: jak pielęgnować makijaż permanentny po zabiegu.
Najważniejsze, byś uczciwie porozmawiała z doświadczoną linergistką. To właśnie ona ma solidne teoretyczne i praktyczne przygotowanie. Warto jej zaufać. Na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na każde pytanie, omówi przeciwwskazania. Nie posiłkuj się wątpliwą wiedzą, od której puchnie internet i nie opieraj na doświadczeniu koleżanek, bo każdy organizm jest inny, a zabieg zabiegowi nierówny.
Efekt makijażu to wypadkowa wielu nakładających się na siebie czynników. To, co leży w Twoich rękach, to odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka również przed samych zabiegiem. Podejdź do nich sumiennie, bo na rezultat makijażu pracujesz dużo wcześniej niż Ci się wydaje.
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...