Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?
Zbyt ciemny makijaż permanentny brwi nadaje twarzy surowy, a czasami wręcz przerysowany wygląd, który nie tylko prezentuje się nieestetycznie, ale także może powodować złe samopoczucie. Co zrobić, jeśli wymarzona stylizacja nie ozdabia, a wręcz szpeci? Stara prawda, którą warto się kierować, mówi, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Mikropigmentacja nie jest wyjątkiem. Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi? Podpowiadamy!
Nie będziesz musiała się zastanawiać nad tym, jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi, jeśli od razu zdecydujesz się na skorzystanie z usług doświadczonej linergistki. Specjalistka w swoim fachu nie może być przeceniona – nie tylko jest to gwarancją Twojego bezpieczeństwa w trakcie zabiegu, ale także daje Ci niemal całkowitą pewność, że będziesz zadowolona z efektu. Na tym jednak nie koniec! Profesjonalistki doskonale wiedzą, w jaki sposób korygować drobne niedoskonałości makijażu permanentnego brwi, nie narażając Cię jednocześnie na dodatkowe pogorszenie efektu. Jeśli błąd w stylizacji łuku powstał faktycznie z ich strony, poprawki są wykonywane w ramach swego rodzaju gwarancji, dzięki czemu nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Oczywiście, inaczej jest w przypadku, gdy niezadowalający efekt jest skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji pozabiegowej – w takiej sytuacji będziesz musiała zapłacić za korektę makijażu permanentnego brwi.
Skorzystanie z usług niedoświadczonej linergistki lub gabinetu, w którym nie pracuje odpowiednio wykwalifikowany personel, może sprawić, że nie będziesz zadowolona z wyglądu swojego makijażu permanentnego brwi – jego zbyt intensywnego, ciemnego koloru czy przerysowanego kształtu łuku. Na szczęście nie musisz się narażać na nieprzyjemne spojrzenia przechodniów i kiepskie samopoczucie przez najbliższe miesiące – wszystko da się naprawić. Jednak tym razem udaj się do zaufanego i specjalistycznego salonu, w którym znajdziesz się pod opieką profesjonalnych linergistek. Ich doświadczenie pozwoli im się zmierzyć z negatywnymi efektami pracy osób nieposiadających odpowiednich kompetencji oraz zbyt ciemnym makijażem permanentnym brwi czy jego niewłaściwym kształtem.
Na samym początku warto podkreślić, że od razu po zabiegu Twoje brwi będą miały ciemniejszy kolor. Jest to całkowicie normalne, a redukcja intensywności pigmentu będzie widoczna już w pierwszym tygodniu po mikropigmentacji. Właśnie dlatego nie panikuj, jeśli początkowo nie będziesz zadowolona z efektu, i daj skórze odrobinę czasu na regenerację. Jeżeli mimo upływu 1-3 miesięcy makijuaż nadal jest zbyt ciemny, to masz kilka możliwości. Jednym ze sposobów na to, jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi, jest tzw. pigmentacja korygująca, która polega na przeprowadzeniu ponownego zabiegu, jednak tym razem z użyciem dużo jaśniejszego barwnika. Podczas mikropigmentacji korygującej można wykorzystać metodę włoskową, która, jak sama nazwa wskazuje, polega na rysowaniu cieniutkich, imitujących włoski kresek. W ten sposób zbyt ciemne i dające wrażenie „zlanej plamy” brwi zyskują nowy, lepszy i lżejszy wygląd.
A gdy to zawiedzie…
Niekiedy pigmentacja korygująca nie jest możliwa. Dzieje się tak w sytuacjach, gdy użyty barwnik było o wiele za ciemny lub sam kształt łuku został źle skonstruowany. W takim przypadku dorysowanie metodą włoskową imitacji pojedynczych włosków mogłoby tylko spotęgować negatywny efekt. Czy oznacza to, że jesteś skazana na przerysowane brwi? Nie! Masz jeszcze jedną możliwość – usunięcie makijażu permanentnego w profesjonalnym gabinecie. Można wykorzystać do tego laser lub specjalistyczny preparat tzw. remover.
Rozjaśnianie makijażu permanentnego brwi przy pomocy lasera jest możliwe wyłącznie w najlepszych salonach. Przed zapisaniem się na wizytę, warto upewnić się, że gabinet ma profesjonalny sprzęt o odpowiedniej mocy i rodzaju fali – jest to bardzo ważne aby metoda przyniosła skuteczność. Laserowe rozjaśnianie makijażu permanentnego brwi obejmuje serię zabiegów, podczas których wykorzystuje się skoncentrowaną wiązkę laserową. To ona „uderza” w nieudany makijaż permanentny brwi, stopniowo rozbijając pigment. W efekcie organizm może samodzielnie go wydalić, co z kolei prowadzi do zmniejszenia intensywnego koloru. Od czego zależy skuteczność tej metody? Jak się okazuje – nie tylko od mocy urządzenia, ale także rodzaju barwnika, jego głębokości czy indywidualnej reakcji skóry.
Choć preparaty do rozjaśniania nieudanego makijażu permanentnego możesz bez problemu zamówić w internecie, to nie oznacza to jednak, że masz korzystać z nich samodzielnie! Removery powinny być stosowane wyłącznie przez doświadczone i odpowiednio wykwalifikowane linergistki, które doskonale znajdą te produkty i wiedzą, w jaki sposób je wykorzystać, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Dostępne na rynku preparaty bazują zarówno na sztucznych związkach, jak i naturalnych składnikach, jednak ich działanie praktycznie się od siebie nie różni. Jednorazowo można z ich pomocą usunąć nawet do 20% pigmentu. Jak to działa? Po aplikacji removera, a wykonuje się to tak samo jak mikropigmentację, zawarte w nim substancje delikatnie podrażniają naskórek i powodują powstawanie strupków. To właśnie wtedy zbyt ciemny barwnik jest „wypychany” na zewnątrz.