Makijaż permanentny a ciąża i karmienie piersią
Spodziewasz się dziecka lub jesteś młodą mamą i zastanawiasz się, czy możesz poddać się zabiegowi makijażu permanentnego? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie typowe pytania kobiet, które zgłosiły się do NEWLOOK’s z podobnymi wątpliwościami.
Makijaż permanentny to zabieg wykonywany w obrębie oczu, brwi lub ust, celem poprawienia ich kształtu i kolorystyki. Linergistka (specjalistka zajmująca się mikropigmentacją) w ramach dwóch zabiegów dokonuje serii nakłuć igłą, wprowadzając jednocześnie w skórę odpowiednio dobrany pigment. Makijaż permanentny nie jest trwałym tatuażem - wykonany profesjonalnie, utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy. Ostateczny efekt zależy od wielu czynników: między innymi rodzaju skóry klientki (sucha, tłusta), stosowanych kosmetyków, prowadzonego trybu życia, stanu zdrowia, suplementacji, a także zastosowanej techniki makijażu i barwników. Mikropigmentacji należy poddawać się jedynie w sprawdzonych gabinetach, w których pracują osoby odpowiednio przeszkolone i dysponujące certyfikatami potwierdzającymi ich kompetencje. Takie działanie zapewnia bezpieczeństwo i zachowanie najwyższych standardów w trakcie zabiegu. Dodatkowo, profesjonalna linergistka przeprowadza stosowny wywiad przed wykonaniem zabiegu, w ramach którego wyklucza występowanie przeciwwskazań.
Bezwzględnie tak. Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety, w trakcie którego dochodzi do licznych przemian w jej organizmie: począwszy od zmian w obrębie gospodarki hormonalnej na układzie krwionośnym skończywszy. W ciąży kobiety bywają bardziej podatne na alergie, występowanie skutków ubocznych stosowanych kosmetyków i leków czy wykonywanych zabiegów. Stres, choroby, niedostatecznie zbilansowane posiłki czy brak ruchu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych mamy i dziecka. Dlatego narażanie ich na wszelkie zabiegi, które są potencjalnie ryzykowne, ale zbędne z punktu widzenia medycznego, jest niewskazane.
Przeczytaj również Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego
Makijaż permanentny w ciąży nie może być wykonywany z kilku powodów:
Już wiesz, że poddanie się pigmentacji w ciąży nie jest możliwe. Czy jednak wystarczy, abyś odłożyła zabieg makijażu permanentnego o parę miesięcy? Jeżeli jesteś w ciąży i zamierzasz karmić piersią lub już karmisz, mamy dla Ciebie dobrą informację: według najbardziej aktualnej wiedzy, nie ma przeciwwskazań do wykonywania makijażu permanentnego w okresie laktacji. Istnieje jednak kilka ważnych uwag, które warto mieć w pamięci:
W NEWLOOK’s kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych klientek - dlatego nie decydujemy się na wykonywanie pigmentacji u pań w ciąży, a jeśli klientka karmi piersią, stosujemy wzmożone środki zapobiegające infekcjom i reakcjom uczuleniowym.
Zachęcamy do podjęcia decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego w okresie poprzedzającym planowanie ciąży. Makijaż permanentny to wielka wygoda dla każdej przyszłej i młodej mamy, ponieważ poprawia samopoczucie i znacząco ogranicza czas potrzebny na wykonanie makijażu. A jak wiadomo, każda zaoszczędzona chwila to skarb w życiu mamy :)
Z doświadczenia wynika, że w większości przypadków makijaż permanentny wykonany w miesiącach poprzedzających zajście w ciążę, utrzymuje się do okresu laktacji. A w tym czasie możliwe jest wykonanie zabiegu przypominającego, przywracającego świeżość pigmentacji. Taki zabieg jest znacznie krótszy i związany z krótszym okresem rekonwalescencji, niż wykonanie makijażu permanentnego od podstaw.
Przeczytaj również Dla kogo jest makijaz permanentny
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...