Makijaż permanentny dla mężczyzn – wszystko, co zawsze chciałeś o nim wiedzieć
Jeśli do tej pory sądziłeś, że makijaż permanentny jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet, to z przyjemnością udowodnimy Ci, że jest inaczej.Coraz więcej panów decyduje się na skorzystanie z korzyści, jakie niesie za sobą mikropigmentacja, i oddaje się w ręce doświadczonych linergistek.
Jeśli jesteś ciekaw, jaki makijaż permanentny dla mężczyzn cieszy się największą popularnością i czy warto się zapisać na taki zabieg – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Zdecydowany hit, o czym przekonuje się coraz więcej panów na całym świecie. Makijaż permanentny dla mężczyzn nie przypomina tego zarezerwowanego dla kobiet. Przykładowo w przypadku oczu rezygnuje się z efektu eyelinera, a zamiast niego wykonuje się pojedyncze, malutkie kropeczki, których zadaniem jest delikatne podkreślenie spojrzenia. Podobnie jest w kwestii mikropigmentacji brwi – mężczyźni najczęściej decydują się jedynie na widoczne zagęszczenie łuku i zamaskowanie ewentualnych ubytków. Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda tak naturalnie, że trudno odróżnić go od Twojej prawdziwej urody!
Doświadczone linergistki najczęściej wykonują u mężczyzn makijaż permanentny brwi i oczu, rzadziej ust. Dlaczego? Ponieważ panowie nadal obawiają się przerysowanego i mocno widocznego efektu zabiegu. Niepotrzebnie, ponieważ mikropigmentacja pozwala na dodanie wargom naturalnego koloru, jeśli są bardzo blade, a także na podkreślenie ich konturu czy wyrównanie ewentualnej asymetrii.
Równie dużą popularnością cieszy się mikropigmentacja medyczna. To makijaż permanentny dla mężczyzn, którzy zmagają się na przykład z łysieniem plackowatym albo androgennym, widocznymi bliznami po przeszczepach, urazach czy oparzeniach, bielactwem nabytym oraz zajęczą wargą (rozszczepem wargi). Warto pamiętać, że w przypadku problemu z nadmierną utratą włosów mikropigmentację wykonuje się nie tylko na głowie, ale także na twarzy, wypełniając ubytki w zaroście.
Jak wspomnieliśmy już wcześniej, makijaż permanentny oczu u mężczyzn ma przede wszystkim na celu optyczne zagęszczenie linii rzęs. Mikropigmentacja sama w sobie jest trudna do zauważenia, ale efekt, jaki zapewnia, robi wrażenie. Sprawia, że spojrzenie nabiera wyrazu, a oprawa oczu jest wzmocniona. To doskonała propozycja dla panów, którzy mają cienkie, krótkie, przerzedzone albo bardzo jasne rzęsy.
Podobnie jak u kobiet, tak i u mężczyzn makijaż permanentny brwi pozwala wypełnić ubytki w łuku brwiowym i widocznie go zagęścić. To także doskonały sposób na subtelne przyciemnienie łuków brwiowych pod włoskami, które są z natury jasne i zlewają się ze skórą. Zazwyczaj linergistka wykonuje mikropigmentację metodą włoskową, która daje najlepszy efekt bez ryzyka przerysowania. Makijaż permanentny sprawdzi się u mężczyzn z przerzedzonymi i cienkimi brwiami oraz z ubytkami po chorobach czy wypadkach.
Makijaż permanentny ust jest polecany mężczyznom, którzy mają ubytki w czerwieni wargowej lub mniejszą i większą asymetrie. Odpowiednio dobrany pigment potrafi je naturalnie zamaskować i w krótkim czasie skorygować mankamenty, które do tej pory mogły obniżać Twoją samoocenę. To także doskonały sposób na ukrycie odbarwień po opryszczce wargowej. W zależności od ilości plamek można wykonać albo mikropigmentację całych ust, albo pokryć pigmentem jedynie pojedyncze ubytki.
Jak się okazuje, makijaż permanentny ust dla mężczyzn sprawdza się nie tylko w celu wyrównania czerwieni wargowej. Równie często linergistki proponują go panom, u których pojawiły się plamki Fordyce'a, czyli malutkie zmiany skórne, które nie są groźne dla zdrowia, ale mogą niektórym przeszkadzać. Z pomocą mikropigmentacji staną się niewidoczne na wiele miesięcy.
Mikropigmentację medyczną (nie tylko u mężczyzn) można śmiało nazwać makijażem permanentnym do zadań specjalnych. To zabieg, na który panowie decydują się nie ze względów estetycznych, a w celu skorygowania mankamentów spowodowanych chorobami, wypadkami, operacjami czy poparzeniami.
W przypadku łysienia androgennego i plackowatego najczęściej wykonuje się mikropigmentację skóry głowy, zazwyczaj w duecie z makijażem permanentnym brwi. Niektórzy mężczyźni decydują się również na rekonstrukcję linii rzęs. U panów z bielactwem wykorzystuje się mikropigmentację medyczną do zamaskowania odbarwień skóry, podczas gdy u klientów z rozszczepem wargi wykonuje się makijaż permanentny ust, używając barwnika o odcieniu jak najbardziej zbliżonym do czerwieni wargowej.
Warto pamiętać, że zarówno w przypadku estetycznego makijażu permanentnego u mężczyzn, jak i mikropigmentacji medycznej najważniejsze jest wybranie doświadczonej linergistki. To właśnie od niej zależy efekt zabiegu – naturalny i perfekcyjnie współgrający z typem męskiej urody.