Makijaż permanentny ust a wypełniacz
Czy można stosować jednocześnie?
Usta są symbolem kobiecości. Każda kobieta marzy, aby były pełne i kształtne. Makijaż permanentny i stosowanie wypełniaczy to podstawowe zabiegi wykonywane w tym celu. Tylko czy można je łączyć?
Zabieg pigmentacji i zastosowanie wypełniacza zapewniają metamorfozę ust, o jakiej marzysz. Aby jednak tak się stało, musisz pamiętać o odpowiedniej kolejności wykonywania zabiegów. Tak naprawdę pamiętanie o tym szczególe technicznym jest oczywiście po stronie specjalistki - jednak powinnaś poinformować ją o tym, że zależy Ci na obu zabiegach (a nie tylko jednym z nich).
Przeczytaj również: Makijaż permanentny a botoks
Już wiesz, że łączenie obu zabiegów jest jak najbardziej możliwe. Co więcej - w przypadku ust o niewyraźnym konturze, wąskich, o jasnej barwie, jest to nawet wskazane! Udając się do gabinetu najlepiej wybrać taki, w którym wykonywane są oba typy zabiegów. W NEWLOOK’s w ramach wizyty konsultacyjnej oceniamy, na jakim efekcie zależy klientce i podpowiadamy, czy jest go w stanie osiągnąć stosując tylko jedną z metod, czy najlepiej by było poddać się obu. Jeśli zapada decyzja o wypełnianiu, jak również mikropigmentacji, rozpoczynamy serię zabiegową od makijażu permanentnego.
W trakcie dwóch sesji zabiegowych linergistka nadaje ustom kształt i pożądany kolor. W ramach mikropigmentacji możliwe jest minimalne optyczne powiększenie warg, jednak w przypadku wąskich ust efekt ten nie będzie spektakularny. Wychodzenie z pigmentacją znacząco poza obrys naturalnych warg jest błędem w sztuce pigmentacji i nigdy nie jest stosowane przez profesjonalne linergistki. Rezultat, który osiąga się przez tego typu próbę “poprawienia” kształtu ust, jest groteskowy. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć po pomadkę czy szminkę w intensywnym kolorze i wykonać makijaż przekraczający granicę czerwieni wargowej.
Dopiero teraz: wypełnienie
Po wykonaniu makijażu permanentnego i zakończonym okresie rekonwalescencji związanym z pigmentacją, możliwe jest wstrzyknięcie w wargi wypełniacza. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, który uznawany jest za najbezpieczniejszy i przez to najpowszechniejszy preparat.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym znacząco zmienia ich kształt i wielkość - to w końcu efekt, jakiego oczekujemy. Jeśli linergistka podejmie się pracy na ustach poddanych zabiegowi wypełnienia, będzie wykonywać pigmentację na nadanym, a nie naturalnym, kształcie warg. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Gdy kwas hialuronowy, zastosowany do wypełnienia, zostanie wchłonięty przez organizm, makijaż permanentny znacząco zmieni swój kształt. Można sobie zobrazować ten proces wyobrażając sobie np. balonik, na którym powstał malunek po jego nadmuchaniu. Gdy z balonika ujdzie powietrze - malunek się skurczy i straci proporcje.
To ważne, ponieważ efekt, jaki otrzymujemy przy użyciu kwasu hialunowego, utrzymuje się krócej, niż ma to miejsce w przypadku pigmentacji ust. Kwas hialuronowy wchłania się po ok. 6-9 miesiącach, tymczasem prawidłowo wykonany makijaż permanentny jest widoczny nawet dwa razy dłużej. Jak widać, wykonanie najpierw wypełnienia, a dopiero później makijażu permanentnego mogłoby skutkować długotrwałymi negatywnymi efektami estetycznymi.
Przeczytaj również: Kwas hialuronowy a makijaż permanentny ust
Wykonanie wypełnienia ust kwasem hialuronowym lub jakimkolwiek innym wypełniaczem w ostatnim półroczu jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania makijażu permanentnego. Profesjonalne linergistki nie podejmują się wykonywania zabiegu w takiej sytuacji - jeśli specjalistka, do której się udałaś, uważa inaczej, jest to wskazaniem do zastanowienia się nad ponownym wyborem ekspertki.
Ponieważ efekty kwasu hialuronowego utrzymują się maksymalnie 9 miesięcy, wskazane jest odczekać taki czas od zabiegu wypełniania do pierwszej pigmentacji. Ostateczna ocena, czy już możliwe jest przystąpienie do wykonywania makijażu permanentnego pozostaje po stronie specjalistki.
Oczywiście. Przeważnie każdy rodzaj wypełniacza wchłonie się szybciej, niż zaniknie efekt pigmentacji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby ponownie poddać się zabiegowi modelowania ust np. kwasem hialuronowym aby podtrzymać efekt wymarzonych, zmysłowych ust.
Masz pytania dotyczące pigmentacji ust i zabiegu wypełniania warg? Skontaktuj się z nami. W ramach bezpłatnych konsultacji udzielimy wszystkich niezbędnych informacji do podjęcia decyzji o wykonaniu obu zabiegów.
Przeczytaj również: Metody makijażu permanentnego ust – popularna i najnowsze