Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być przemyślana i podjęta w pełni świadomości o konsekwencjach takiego wyboru. Nim zdecydujesz się na makijaż permanentny dowiedz się, jakie są argumenty przemawiające za, a jakie przeciw temu zabiegowi.
Makijaż permanentny to aktualnie jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Pozwala na zaoszczędzenie czasu, jest bardzo wygodny, a jego ewentualnych negatywnych konsekwencji jest bardzo niewiele. Nie oznacza to jednak, że ich nie ma. Dlatego jak z każdym zabiegiem, który znacząco wpływa na nasz wygląd, a także może wpływać i na nasze zdrowie - koniecznie należy dokładnie wszystkie je poznać.
Makijaż permanentny - zdecydowane plusy
Do najczęściej wymienianych przez klientki plusów makijażu permanentnego zalicza się:
- Wygodę - makijaż permanentny sprawia, że o każdej porze dnia i nocy nasze oczy, usta czy brwi prezentują się znakomicie
- Oszczędność czasu - wykonanie dokładnego makijażu, a następnie w ciągu dnia jego wielokrotnych poprawek, to strata wielu cennych minut w ciągu dnia. Gruntowny demakijaż, jeśli jest wykonywany poprawnie, także zajmuje sporo czasu. Przy makijażu permanentnym ilość czasu przeznaczonego “na urodę” znacząco się skraca.
- Precyzję - koniec ze stresem, że kreski na powiekach lub makijaż brwi nie będzie równy i idealny. Dobrze wykonany makijaż permanentny jest perfekcyjny bez najdrobniejszych wad, i to dzień po dniu!
- Znaczące ułatwienie - dla pań, które uprawiają sporty lub mają silną wadę wzroku, makijaż permanentny to idealny sposób na doskonałą prezencję niezależnie od warunków oraz mniejsze obciążenie dla delikatnych oczu, podrażnionych szkłami kontaktowymi, basenową wodą etc.
Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda zabieg makijażu permanentnego zapraszamy do przeczytania artykułu Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego.
Makijaż permanentny - czy ma tylko same zalety?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta: oczywiście, że nie. Jeśli ktokolwiek twierdzi inaczej, prawdopodobnie nazbyt nachalnie chce sprzedać swoje usługi lub nie spotkał się np. ze źle wykonanym makijażem permanentnym. Do minusów makijażu permanentnego można zaliczyć:
- Jego… trwałość. Cóż, to, co dla niektórych jest wielką zaletą makijażu permanentnego, dla innych może być jego wadą. Jeśli lubimy bardzo często zmieniać swój wizerunek, wyrazisty makijaż permanentny może nie przypaść nam do gustu. Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalne linergistki wykonują makijaże permanentne wyglądające naturalnie Efekty ich pracy mają za zadanie podkreślać urodę klientki, nie ją przerysowywać. Jeśli klientka ma ochotę “poszaleć” z makijażem i np. bardziej wydłużyć kreski, podkoloryzować brwi czy usta - nie ma ku temu przeciwwskazań, aby na makijaż permanentny nakładać kolorowe, klasyczne kosmetyki, a następnie dokonywać demakijażu.
- Ryzyko nieodpowiedniego wykonania usługi. Wiele klientek trafiających do NEWLOOKs szuka pomocy w “uratowaniu” makijażu permanentnego wykonanego w innych salonach. Niestety, chociaż linergistek w Polsce jest faktycznie coraz więcej, nie wszystkie mają odpowiednie kwalifikacje do tego, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Nim zdecydujemy się na konkretny salon, dokładnie zapoznajmy się z efektami pracujących w nim osób. Dowiedzmy się, na jakim sprzęcie i barwnikach pracują. A najlepiej udajmy się za poradą osoby znajomej lub dużej ilości pozytywnych recenzji do salonu z długoletnim doświadczeniem.
- Ewentualne konsekwencje zdrowotne. Chociaż zdarza się to niebywale rzadko i najczęściej jest wynikiem nieprawidłowej higieny przy zabiegu lub zatajeniu przez klientkę informacji na temat zdrowia, pozabiegowe komplikacje zdrowotne miewają miejsce. Aby ich uniknąć, dokładnie zapoznajmy się z listą przeciwwskazań do zabiegu, nigdy nie decydujmy się na wykonanie makijażu permanentnego w czasie choroby, przy zażywaniu leków sterydowych, antydepresyjnych, rozrzedzających krew. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, czy w salonie, na który się zdecydowałyśmy, przestrzegane są bezwzględnie zasady higieny.
- Dolegliwości bólowe. Chociaż makijaż permanentny nie przez wszystkie panie odczuwany jest jako bolesny, warto wiedzieć, że jest to zależne od indywidualnego progu bólu. Profesjonalne salony używają środków znieczulających, wliczonych w cenę zabiegu. Warto także pamiętać, że kilka dni po zabiegu skóra może być spuchnięta, obolała i będą pojawiać się na niej strupki. To normalne i jest wynikiem wprowadzenia ciała obcego (jakim jest barwnik) w naskórek.
- Cena. Makijaż permanentny, w zależności od partii twarzy i metody jego wykonania, to wydatek rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. Nie jest to niewielka kwota, jednak nie warto poszukiwać oszczędności decydując się na salon z dużymi obniżkami. Ceny makijażu permanentnego powodowane są tym, że dobrej jakości sprzęt, barwniki, a także kursy linergistek są kosztowne. Bardzo duże promocje cenowe powinny nas zastanowić, ponieważ najczęściej są wynikiem cięcia kosztów przez salon na jednej z wymienionych kwestii.
Zanim zdecydujesz się na zabieg przeczytaj artykuł Co warto wiedzieć przed zabiegiem makijażu permanentnego
Jeśli masz pytania dotyczące makijażu permanentnego, zachęcamy do kontaktu - z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zabiegu!