Pielęgnacja oczu po mikropigmentacji

Pielęgnacja makijażu permanentnego oczu – o czym pamiętać po zabiegu?

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny oczu podkreśla spojrzenie, odmładza i oszczędza czas. Aby jednak cieszyć się uzyskanym efektem jak najdłużej, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Po zakończonym zabiegu wysłuchaj uważnie zaleceń linergistki – dzięki temu proces gojenia niczym Cię nie zaskoczy. Sprawdź, o czym warto pamiętać po makijażu permanentnym oczu, aby kreski utrzymały się na powiekach nawet przez kilkanaście miesięcy.

Przeczytaj także: Dla kogo makijaż permanentny oczu i jak uzyskać najlepsze jego efekty?

 

Pielęgnacja oczu po mikropigmentacji

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa. Nic więc dziwnego, że nawet po prawidłowo wykonanym makijażu permanentnym i podkreśleniu powiek kreskami występuje opuchlizna, swędzenie i zaczerwienienie czy też pojawiają się strupki. Oznacza to, że Twoja skóra się regeneruje. Aby wspomóc naturalny proces gojenia, należy przemywać podrażnione miejsca wodą lub stosować polecone przez linergistkę preparatynawilżające. Zrezygnuj z tłustych kremów, toników czy serum, które mogą dodatkowo wywołać podrażnienia. Nie drap i nie dotykaj świeżo wykonanych kresek oraz nie zdrapuj strupków.

Wizyta na basenie, opalanie i makijaż po mikropigmentacji oczu

Pielęgnacja makijażu permanentnego oczu nie polega wyłącznie na zadbaniu o skórę przez pierwszy tydzień po zabiegu. Po każdej mikropigmentacji należy bezwzględnie zrezygnować z wizyt na basenie i w saunie przez pierwszy miesiąc. Powód jest prosty – delikatne okolice oczu są w tym okresie szczególnie narażone na zakażenie, o które nietrudno na pływalni. Odkładając pływanie w chlorowanej wodzie, ochronisz skórę przed podrażnieniami i zapewnisz sobie trwałość efektu. W przypadku sauny drażniącym czynnikiem jest wysoka temperatura, która może dodatkowo opóźniać proces gojenia. Przez miesiąc po makijażu permanentnym oczu należy także zrezygnować z opalania w solarium i słońcu. Ekspozycja na działanie promieni UV niesie za sobą ryzyko powstawania przebarwień. Nie zapomnij także o codziennym zabezpieczeniu wrażliwej skóry oczu okularami z filtrem UV! Z kolei kolorowy makijaż możesz wykonać Najwcześniej tydzień po mikropigmentacji.

Makijaż permanentny się nie przyjął? Powodem nie musi być niewłaściwa pielęgnacja

Jednym z częstych powodów, dla których wykonana pigmentacja się nie przyjęła, jest niewłaściwa pielęgnacja makijażu permanentnego oczu w ciągu pierwszego miesiąca. Mogą być jednak inne przyczyny. Jedną z nich jest zbyt płytko umieszczony barwnik, przez co pigment blaknie i jest usuwany wraz z naturalnym procesem łuszczenia się skóry w trakcie regeneracji. Może zdarzyć się także sytuacja, w której w miejscu poddanym zabiegowi pojawia się infekcja. Nie oznacza to, że linergistka nie przestrzegała zasad higieny. Często przyczyną powstania zakażenia jest nieprawidłowa pielęgnacja, indywidualne predyspozycje skóry lub wirusy i bakterie przenoszone przez zwierzęta. W takich sytuacjach nie należy zwlekać i trzeba jak najszybciej skontaktować się nie tylko z gabinetem, w którym wykonano makijaż permanentny, ale także z dermatologiem lub okulistą. W niektórych przypadkach niezbędne jest rozpoczęcie leczenia stanu zapalnego.

Przeczytaj także: Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?

Przeczytaj także: