Jak usunąć makijaż permanentny?
Usuwanie makijażu permanentnego jest możliwe. Taki zabieg jednak jest kosztowny i wymaga kilku wizyt u profesjonalisty.
Zdarza się, że makijaż permanentny nie został wykonany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Warto pamiętać, że ryzyko takiej sytuacji można zminimalizować decydując się na salon z potwierdzoną renomą i w którym pracują specjaliści, a efekty ich pracy nam się podobają. Jeśli jednak już doszło do powstania makijażu, który jest zbyt mocny lub którego kształt nam nie odpowiada, możemy udać się na zabieg jego usuwania.
W trakcie trwania zabiegu specjalista ukierunkowuje promień lasera na miejsca zabarwione pigmentem. Laser „podgrzewa” barwnik i w wyniku tego procesu dochodzi do rozbicia jego cząsteczek. W ten sposób rozbity na cząsteczki pigment jest wchłaniany przez makrofagi - komórki układu odpornościowego. Niestety nie przeprowadzona obadań co się dzieje z rozbitymi cząsteczkami pigmentu więc nie mamy 100% pewności czy są one wydalane przez organizm czy też gdzieś w nim „przechowywane”.
W zależności od pierwotnego nasilenia pigmentu i reakcji skóry klientki, cały zabieg wymaga powtórzenia dwu lub trzykrotnie. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być opuchnięta, z początku biała, a następnie zaczerwieniona. W przypadku ust może wystąpić zasinienie wynikające z pozostania w skórze ciemniejszego pigmentu (usuwanego przy kolejnej wizycie). Dolegliwości ustępują do kilku dni.
Metoda ta nie jest bolesna, jednak zależy to od indywidualnego progu bólu. W skrajnych przypadkach usuwanie makijażu permanentnego laserem przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym.
Drugą popularną metodą usuwania makijażu permanentnego jest zastosowanie specjalnie w tym celu stworzonego preparatu. Dysponują nim salony kosmetyczne i pod żadnym pozorem nie należy przeprowadzać takiego zabiegu na własną rękę w domowych warunkach. Linergista wykonuje zabieg mikropigmentacji używając jednak do niego nie pigmentu a preparatu do usuwania makijażu. Preparat ma za zadanie związać cząsteczkę pigmentu i w naturalny sposób wypycha barwnik ku powierzchni. Na skórze powstaje strupek, wraz z którego odpadnięciem makijaż się rozjaśnia.
Metoda ta nie należy do szczególnie bolesnych, jednak pacjenci mogą odczuwać dyskomfort podobny do tego jaki odczuwały podczas samej mikropigmentacji.
Szczegóły dotyczące zabiegu usuwania makijażu permanentnego za pomocą naturalnego preparatu REMOVER.
Chociaż obie powyższe metody cechuje wysoka skuteczność, warto mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach całkowite usunięcie makijażu permanentnego nie jest możliwe. Dzieje się tak, gdy barwnik został wprowadzony wyjątkowo głęboko lub użyto pigmentu tatuażystów. W takim przypadku seria kilku zabiegów usuwania doprowadzi do znacznego zmniejszenia widoczności makijażu, ale ostatecznie skóra może pozostać lekko zabarwiona. Dlatego nim zdecydujemy się na wykonanie makijażu permanentnego upewnijmy się, że wybrana linergistka ma doświadczenie i pracuje na wysokiej jakości sprzęcie. Dzięki temu unikniemy ewentualnych komplikacji.