Jak usunąć makijaż permanentny brwi?
Zdecydowałaś się na makijaż permanentny brwi. Twoje oczekiwania były wysokie, ale efekt totalnie różni się od oczekiwań. Czy da się usunąć makijaż permanentny brwi? Jakie są najskuteczniejsze metody usuwania mikropigmentacji brwi?
Usuwanie makijażu permanentnego brwi jest zabiegiem inwazyjnym, podobnie jak samo wykonanie takiego makijażu. Jest to także zabieg kosztowny (około 300 złotych wzwyż - w zależności od metody, preparatu i renomy salonu). Należy jednak pamiętać, że nie ma zabiegu gwarantującego 100-procentowe powodzenie i powrót do naturalnego wyglądu.
Nim w ostateczności ocenisz swój makijaż permanentny brwi pamiętaj, że powinno upłynąć trochę czasu od zabiegu. Przyjmuje się, że okres 4 tygodni to czas stabilizowania się barwnika w naskórku, a także regeneracji skóry po nakłuwaniu igłą. Po powrocie od linergistki z pewnością zauważasz, że Twój makijaż jest nadmiernie wyrazisty - jego kolor jest zbyt ciemny, być może jego rysunek jest nadto widoczny. To naturalne i jest związane z dwoma faktami.
Po pierwsze, Twoja skóra po zabiegu jest opuchnięta, zmęczona i wymaga odpoczynku. Opuchlizna może wpływać na to, jak prezentuje się makijaż - jego symetrię, ogólny kształt.
Po drugie, przy zabiegu wykonywania makijażu permanentnego, linergistki nadmiernie pigmentują skórę. Jest to jak najbardziej profesjonalna praktyka. W procesie regeneracji, który trwa przez pierwsze 2-4 tygodnie od zabiegu, następuje złuszczanie naskórka, a także “wypychanie” na zewnątrz ciała obcego, jakim jest pigment. W ten sposób skóra pozbywa się nawet kilkudziesięciu procent wprowadzonego barwnika! Doświadczona linergistka wie, o ile mocniejszy powinien być makijaż w początkowej fazie, aby po zakończeniu procesu gojenia uzyskać satysfakcjonujący rezultat.
Niekiedy jednak zdarza się, że wybrana linergistka z powodu braku doświadczenia czy błędu w sztuce wybrała zbyt ciemny barwnik i/lub narysowała nieodpowiedni kształt brwi. Pierwszym Twoim krokiem powinno być udanie się do salonu o sprawdzonej renomie i ustalenie z doświadczoną linergistką, czy istnieje możliwość korekty takiego makijażu. W niektórych przypadkach jest to możliwe. Bardzo często jednak zdarza się, że jedyną drogą do uzyskania naturalnego wyglądu jest usunięcie makijażu.
Metoda laserowa stosowana jest zarówno do usuwania makijażu permanentnego, jak i tatuaży. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy laser posiada taką samą moc, a przez to skuteczność. Dobrze jest zrobić gruntowny rekonesans i korzystać z usług sprawdzonych specjalistów z doświadczeniem i wiedzą w laserowym usuwaniu makijażu permanentnego brwi. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi polega na przeprowadzeniu serii zabiegów uderzania skoncentrowaną wiązką laserową w zabarwioną skórę. W ten sposób pigment rozbijany jest na bardzo małe cząstki, które organizm nn jest w stanie samodzielnie wydalić. Ponadto, poddawanie skóry działaniu lasera pobudza ją do usuwania pigmentu i przeprowadzania wzmożonych procesów regeneracyjnych.
Liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania odpowiedniego efektu, zależy od indywidualnej reakcji skóry, gęstości zawartego w tkankach barwnika, głębokości, na jakiej osadzony jest pigment i koloru makijażu. Na działanie lasera lepiej reaguje skóra nieopalona – laser łatwiej wychwytuje w niej cząsteczki pigmentu. Taki zabieg jest bezpieczniejszy, ma mniejszą tendencję do oparzeń i przebarwień. Wykonanie zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego brwi na opalonej skórze może prowadzić do dalszych wybarwień, które nie będą zmniejszać jego widoczności, tylko zmienią jego kolor (w odcienie zielonego, niebieskiego etc.) to samo może się zdarzyć jeśli użyty barwnik był złej jakości lub został wprowadzony zbyt głęboko).
Na rynku dostępne są różnorodne preparaty do usuwania nieudanego makijażu permanentnego brwi. Nie należy jednak stosować ich na własną rękę! Od prawidłowego zastosowania preparatu zależy wynik usuwania makijażu, a także nasze zdrowie. Dlatego lepiej pozostawić to w rękach specjalistów.
Preparaty tego typu mogą bazować na naturalnych składnikach lub sztucznych związkach. Ich działanie sprowadza się jednak do tego samego: podrażniają lekko skórę, przez co dochodzi do jej przekrwienia. W ten sposób barwnik wypychany jest na zewnątrz, a skóra przechodzi naturalny proces regeneracji. W trakcie jednego zabiegu usuwane jest około 20% widoczności barwnika. Ta metoda uznawana jest za naturalną i bezpieczną (przy zachowaniu profesjonalizmu, higieny i przy braku przeciwwskazań dermatologiczno-medycznych). Warto wspomnieć, że preparaty do usuwania makijażu permanentnego są w stanie usunąć pigmenty o różnym zabarwieniu - tymczasem laser nie zawsze jest skuteczny np. przy odcieniach czerwonego (na których bazują brązy) i żółciach.
Przede wszystkim, na renomę salonu. Nie warto korzystać z usług osób nie posiadających doświadczenia w pigmentacji i jej usuwaniu. Po drugie, bardzo istotne są warunki higieniczne w danym salonie. Po trzecie - zarówno w przypadku laserów, jak i preparatów do usuwania makijażu permanentnego, warto zapytać o to, czy posiadają atesty i są dopuszczone do użytku w Unii Europejskiej. Po zabiegu (lub serii zabiegów) koniecznie należy stosować się do zaleceń linergistki lub specjalisty. Korzystanie z sauny, basenu, a także opalanie się jest możliwe dopiero po zagojeniu się ranek powstałych w trakcie usuwania makijażu.
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...