o usuwaniu makijażu permanentnego
Wiele kobiet chce jak najszybciej zapomnieć o nieudanym makijażu permanentnym, który każdego dnia odbiera pewność siebie już po pierwszym spojrzeniu w lustro. Uwolnij swoje Klientki od tego uczucia wykonując skuteczny zabieg usuwania makijażu permanentnego removerem A.SIVAK. Zobacz, jak działa ten wyjątkowy preparat i dlaczego jest skuteczniejszy od większości removerów dostępnych na rynku.
Z tego artykułu dowiesz się:
Remover to specjalistyczny preparat do usuwania makijażu permanentnego. Sam zabieg przebiega niemal tak samo jak wykonanie makijażu permanentnego. Remover podobnie jak barwnik wprowadza się za pomocą igły i maszynki do mikropigmentacji, a preparat wnikając w skórę jest absorbowany przez pigment.
W efekcie następuje „związanie” cząsteczek pigmentu z removerem i „wyciągnięcie” barwnika na powierzchnię skóry. Warto dodać, że część pigmentu zostaje usunięta wraz z removerem już podczas wykonywania zabiegu, natomiast pozostała część usuwa się samoistnie w trakcie naturalnego procesu regeneracji i gojenia się skóry.
Na tym etapie na jej powierzchni tworzą się strupki, które po pewnym czasie same odpadają. Co bardzo ważne, profesjonalny remover A.SIVAK, nie tylko usuwa barwniki, ale również rozpoczyna proces regeneracji tkanki po wykonanym zabiegu. Warto dodać, że działanie removera A. SIVAK wspiera kompatybilny z nim balsam LIME tej samej marki. Balsam ten znacznie przyspiesza proces gojenia oraz znacznie ogranicza ryzyko powstania blizn.
Remover’em A.SIVAK można usunąć makijaż permanentny brwi, kontur ust oraz kreski. Ważną informację jest także fakt, że remover tej marki skutecznie usuwa wszystkie typy i kolory pigmentów, w tym barwniki używane do kamuflażu (zawierające tlenek tytanu) oraz jaskrawe, pomarańczowe i zielone barwniki.
Bezpieczny remover i profesjonalnie wykonany zabieg daje dużą szansę na całkowite usunięcie pigmentu, choć zależy to od wielu czynników. O liczbie zabiegów potrzebnych do usunięcia makijażu permanentnego removerem przeczytasz poniżej.
Kiedy stosować remover do usuwania makijażu permanentnego? Odpowiedzi udzieli Twoje doświadczenie zawodowe, ponieważ z pewnością nie raz ratowałaś swoje klientki, które marzyły, aby jak najszybciej pozbyć się przerysowanego makijażu trwałego wykonanego przez niedoświadczoną linergistkę.
W każdej sytuacji musisz podejmować ważną decyzję, jak najlepiej usunąć makijaż permanentny. Czy lepiej użyć removera, czy wykorzystać laser? Jak zwykle wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. W niektórych przypadkach znakomicie sprawdza się połączenie lasera i removera, w innych tylko jedna z tych metod okazuje się wyjątkowo skuteczna.
NA TWOJĄ DECYZJĘ POWINNY MIEĆ WPŁYW TAKIE CZYNNIKI, JAK:
REMOVER MOŻNA / WARTO UŻYĆ ZWŁASZCZA W SYTUACJI, GDY:
W WIELU PRZYPADKACH REMOVER SKUTECZNIE USUWA:
Remover do usuwania makijażu permanentnego A.SIVAK to preparat jedyny w swoimi rodzaj? Co w nim wyjątkowego? W przeciwieństwie do wielu innych removerów to jedyny na rynku preparat zasadowy. W porównaniu do removerów kwasowych i solnych jest znacznie łagodniejszy dla skóry oraz minimalizuje ryzyko powstania widocznych blizn. Warto podkreślić, że zastosowanie removera A.SIVAK wraz z balsamem LIME tej samej marki przyspiesza proces gojenia, co jest bardzo ważne z punktu widzenia całościowego usuwania makijażu permanentnego. Istotne jest także to, że remover jest bardzo wydajny, ponieważ jedno małe opakowanie wystarcza do wykonania aż dwóch zabiegów usuwania brwi. Małe opakowanie pozwala wykorzystać całą jego zawartość. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu preparat nie wietrzeje i nie traci swych właściwości.
Wszystko zależy od tego, czy naszym celem jest usunięcie makijażu permanentnego do zera, czy tylko go rozjaśnić, aby wykonać nowy. W tym pierwszym przypadku z reguły trzeba wykonać około 4 zabiegów, natomiast rozjaśnienie makijażu trwałego może ograniczyć się nawet do jednej wizyty w gabinecie. Efekt zabiegu zależy jednak od reakcji organizmu na zabieg oraz od barwnika wykorzystanego w mikropigmentacji i głębokości na jaka został wprowadzony.
Już podczas wykonywania zabiegu widzimy, czy wskutek działania removera pigment wydostaje się na zewnątrz. Jeśli się tak dzieje, to znaczy, że zabieg spełnia swoje zadanie.
Po wykonaniu zabiegu powinien powstać strup, w którym skumulowany jest barwnik.
Gdy z czasem strup samoistnie zacznie schodzić, pod jego powierzchnią skóra powinna być rozjaśniona lub całkowicie pozbawiona barwnika.
Aby zadbać o prawidłowy przebieg gojenia się po zabiegu z wykorzystaniem removera A.SIVAK warto skorzystać z balsamu LIME tej samej marki, który zdecydowanie przyspiesza cały proces gojenia.
Należy pamiętać, że gojenie skóry po zabiegu trwa około tygodnia, jednak proces odbudowy i pełnej regeneracji zajmuje około 3 miesięcy. Z tego względu zabiegi powinno wykonywać się w 6-cio tygodniowych odstępach.
Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu usuwania makijażu permanentnego removerem należą:
Przeciwwskazania względne:
Przeciwwskazania bezwzględne:
Już teraz kup remover do usuwania makijażu permanentnego A.SIVAK oraz balsam LIME, które pozwolą Ci wykonywać skuteczne zabiegi na najwyższym światowym poziomie.