Usuwanie makijażu permanentnego laserem – co wpływa na skuteczność zabiegu?
Nieprawidłowo dobrany kształt i kolor mikropigmentacji, a także błąd techniczny popełniony przez niedoświadczoną linergistkę to tylko kilka z wielu powodów, dla których rozważa się usunięcie makijażu permanentnego.
Do wyboru masz dwie metody – laser lub remover. każda z nich ma swoje zalety i wady. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę pierwsze rozwiązanie i jedną z najważniejszych kwestii związanych z usuwaniem makijażu permanentnego laserem oraz czynniki wpływające na jego skuteczność. Dowiedz się, od czego mogą zależeć efekty zabiegu!
Usuwanie makijażu permanentnego laserem to dość popularny wybór wśród kobiet, które nie są zadowolone z uzyskanego efektu mikropigmentacji czy tatuażu. W trakcie zabiegu wykorzystuje się nowoczesne urządzenie rozbijające cząsteczki barwnika, które są następnie wydalane przez komórki układu odpornościowego.
Do zalet laserowego usuwania makijażu permanentnego możemy zaliczyć:
Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego laserem, to zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu na naszym blogu.
Tak naprawdę na usunięcie makijażu permanentnego laserem możesz zapisać się w każdej sytuacji – gdy mikropigmentacja jest nieudana, linergistka popełniła błędy techniczne czy po prostu efekt podkreślenia brwi, ust albo oczu przestał Ci się podobać.
Należy jednak odczekać 3 miesiące, aby dać skórze odpowiednio dużo czasu na regenerację. Umówienie się na zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego jest również jedynym rozwiązaniem w przypadku, gdy korekta makijażu permanentnego jest niemożliwa.
Od czego zależy skuteczność usuwania makijażu permanentnego laserem? Możemy wyróżnić kilka czynników, które wpływają na efekt zabiegu i liczbę koniecznych sesji.
Najważniejszym z czynników jest samo urządzenie – jakość, sposób wytwarzania wiązki laserowej czy nawet wiek sprzętu. Im lepsze urządzenie, tym łatwiej i szybciej można rozprawić się z nieudaną mikropigmentacją brwi, ust czy oczu.
Jak można się domyślić, najtrudniejsze w usunięciu laserem są świeże, wykonane 6 miesięcy temu makijaże permanentne, które nie zdążyły jeszcze ulec zachodzącym naturalnie w organizmie procesom metabolicznym. Wraz z upływem czasu pigment jest stopniowo "wydalany" przez ciało, a tym samym jego ilość pod skórą ulega zmniejszeniu. Właśnie dlatego o wiele łatwiej jest usunąć starszą mikropigmentację niż tę, która ma dopiero kilka miesięcy.
Równie ważny, co samo urządzenie, jest pigment, którego użyto w trakcie wykonywania makijażu permanentnego. Mowa nie tylko o jakości i składzie barwnika, które paradoksalnie, jeśli są gorsze, to mogą ułatwić usunięcie mikropigmentacji (niski standard wpływa na trwałość mikropigmentacji). To także głębokość, na którą został on wprowadzony – im płycej znajduje się pigment, tym laser szybciej poradzi sobie z jego rozbiciem.
Podobnie jest w przypadku ilości barwnika – jeśli jest go dużo i został on równomiernie rozprowadzony pod skórą, to należy liczyć się z koniecznością wykonania większej liczby zabiegów. Nie możemy zapomnieć również o kolorze pigmentu. Laser radzi sobie najlepiej z czernią i czerwienią. Jeżeli podczas mikropigmentacji zastosowano barwniki z tonami żółtymi, białymi czy niebieskimi – usunięcie makijażu permanentnego przy użyciu nowoczesnego urządzenia może okazać się trudniejsze lub niemożliwe.
Jak się okazuje, na skuteczność usuwania makijażu permanentnego laserem wpływa nie tylko urządzenie czy barwnik, ale także indywidualne predyspozycje związane z Twoim organizmem. Co mamy konkretnie na myśli? To przede wszystkim:
wiek – szybsze efekty laserowego usuwania makijażu permanentnego laserem można zauważyć u młodszych kobiet, u których procesy metaboliczne są o wiele intensywniejsze i sprawniejsze niż u dojrzałych pań;
fototyp – podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, tak i usunięcie nieudanej mikropigmentacji laserem jest łatwiejsze u kobiet z jasną karnacją;
struktura skóry – lepsze rezultaty lasera można zauważyć na cerze grubej, bez blizn, na której możliwe jest użycie większej mocy urządzenia bez ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych (podrażnienia czy bólu).
Skuteczność usuwania makijażu permanentnego laserem jest uzależniona od wielu różnych, indywidualnych czynników – stąd też dość szerokie widełki liczby zabiegów, które są potrzebne, aby uzyskać oczekiwany efekt (od 1 do nawet 6 sesji). Właśnie dlatego o wiele lepszym pomysłem jest zadbanie o to, aby mikropigmentacja wyglądała tak dobrze, że jej usunięcie będzie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonej linergistki, która nie tylko wykona idealnie dopasowany do Twojej urody makijaż permanentny, ale także zadba o Twoje bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu.