Korekta makijażu permanentnego – kiedy jest konieczna?
Od wykonania makijażu permanentnego minęło kilka tygodni, a Ty nie jesteś zadowolona z efektu? Brwi mają niewłaściwy kolor i kształt, kreska na powiece jest nierówna, a pigment przy ustach nieestetycznie wystaje poza czerwień wargową? W takim razie rozwiązaniem Twojego problemu może okazać się korekta makijażu permanentnego. Kiedy jest konieczna i w jaki sposób można poprawić niewłaściwie wykonaną mikropigmentację?
Zanim podejmiesz decyzję o korekcie makijażu permanentnego, sprawdź, czy jest ona w ogóle konieczna. Przez pewien czas po każdym zabiegu mikropigmentacji efekt nie będzie perfekcyjny – opuchlizna może powodować widoczne nierówności czy nadmierną intensywność koloru, które schodzą w ciągu 2-4 dni, a poprawny efekt osiągany jest po 4-6 tygodniach. Jeśli po tym czasie nadal nie będziesz zadowolona, to możesz zdecydować się na uzupełnienie w salonie, które pozwoli na poprawę drobnych nierówności. Jesteś zdecydowana na korektę makijażu permanentnego? W takim razie jedną z możliwości jest poprawa przy pomocy nowego makijażu. Zabieg polega wyłącznie na poprawie nieudanego makijażu nowym, tym razem wykonanym prawidłowo. W trakcie korekty nie używa się jednak pigmentów w kolorze skóry! Zbyt jasne barwniki pozostają na skórze na długie lata, a z ich usunięciem nie poradzi sobie nawet laser.
Drugą możliwością jest korekta makijażu permanentnego poprzez usunięcie. Kiedy jest konieczna? Ten sposób poprawy nieudanej mikropigmentacji jest polecany osobom, u których wykonany zabieg całkowicie się nie udał, a uzyskany efekt zamiast podkreślać piękno twarzy, wpływa na jej negatywny odbiór. Do wyboru masz dwie metody: laserową i usuwanie makijażu permanentnego removerem. Na czym polegają?
Przeczytaj także: Jak usunąć makijaż permanentny?
Najczęstszą przyczyną konieczności wykonania korekty makijażu permanentnego są popełnione w trakcie jego wykonywania błędy. Takie sytuacje mają jednak miejsce wyłącznie gdy makijaż wykonany jest przez niewystarczająco doświadczone linergistki. Jedną z pomyłek, które mogą zdarzyć się podczas mikropigmentacji, jest nadmierna perfekcja. Choć wydaje się pozornie nieszkodliwa, to jednak uzyskany efekt bardziej przypomina przerysowany i sztuczny, a do naturalności mu daleko. Doskonałym przykładem jest makijaż permanentny brwi, w trakcie którego niedoświadczone linergistki próbują osiągnąć idealną symetrię brwi. Wykwalifikowane specjalistki doskonale wiedzą, że makijaż permanentny ma być wyłącznie sposobem na upiększenie twarzy i podkreślenie urody, a nie drastyczną metodą zmiany wyglądu. W niektórych sytuacjach powodem konieczności wykonania korekty jest również nieodpowiedni, np. za ciemny, barwnik.
Przeczytaj także: Korekta makijażu permanentnego – kiedy jest konieczna?
Łatwym sposobem na uniknięcie konieczności wykonania korekty makijażu permanentnego jest wizyta w renomowanym i zaufanym gabinecie, w którym pracują wyłącznie doświadczone i wykwalifikowane linergistki. Specjalistki zadbają nie tylko o Twoje bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, ale także estetyczny i naturalny efekt, który będzie wymagać jedynie odświeżenia co około 12 miesięcy. Przed umówieniem się na wizytę zapoznaj się z opiniami innych klientek oraz sprawdź zdjęcia wykonanych makijaży w galerii na stronie lub w social mediach. Możesz także skontaktować się telefonicznie lub mailowo z linergistką, aby zadać jej pytania – profesjonalistka nie będzie mieć problemu z rozwianiem wszelkich wątpliwości.